kalendarz triathlon

Prośba o Wasze opinie - drafting

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Prośba o Wasze opinie - drafting

Postprzez olo456 » 03-02-2015, 16:25

Witam!

Jestem studentem Uniwersystetu Ekonomicznego we Wrocławiu, pracuję nad projektem związanym z draftingiem, który często pojawia się podczas zawodów triatlonowych. Byłbym wdzięczny za wasze opinie na poniższe zagadnienia, im więcej opinii tym lepiej. Bardzo dziękuję za pomoc!

1. Czy drafting jest dla Ciebie problemem podczas zawodów?
2. Czy byłbyś skłonny zapłacić wyższą cenę za uczestnictwo jeśli miałbyś gwarancję, że drafting nie będzie istniał w żadnej formie?
3. Czy poparłbyś inicjatywę organizatorów publikujących tzw. czarne listy uczestników, którzy oszukują podczas zawodów?
olo456

Re: Prośba o Wasze opinie - drafting

Postprzez hadwao » 03-02-2015, 16:29

1. tak
2. nie
3. tak
hadwao

Postprzez baq » 03-02-2015, 18:30

olo456 napisał(a):Witam!

Jestem studentem Uniwersystetu Ekonomicznego we Wrocławiu, pracuję nad projektem związanym z draftingiem, który często pojawia się podczas zawodów triatlonowych. Byłbym wdzięczny za wasze opinie na poniższe zagadnienia, im więcej opinii tym lepiej. Bardzo dziękuję za pomoc!

1. Czy drafting jest dla Ciebie problemem podczas zawodów?
2. Czy byłbyś skłonny zapłacić wyższą cenę za uczestnictwo jeśli miałbyś gwarancję, że drafting nie będzie istniał w żadnej formie?
3. Czy poparłbyś inicjatywę organizatorów publikujących tzw. czarne listy uczestników, którzy oszukują podczas zawodów?

Czesc,
jestem organizatorem Bydgoszcz Triathlon, zainteresowal mnie Twoj projekt.
Podaj prosze swoj numer telefonu, chcialbym porozmawiac, poznac wiecej szczegolow i buc moze nawiazac wspolprace

Kuba
baq

Postprzez żeli » 03-02-2015, 19:12

1. rozumiem, że chodzi Ci o drafting niedozwolony. Dla mnie osobiście nie jest problemem, ale oczywiście wkurza mnie jeśli ktoś oszukuje podczas zawodów z zabronionym draftingiem.
2. raczej nie.
3. jeśli tylko prawo na to pozwala, to jak najbardziej tak.
żeli

Postprzez GrudiLee » 03-02-2015, 19:50

1. Nie ja walczę i tak sam ze sobą, uczciwie, a że ktoś miał lepszy czas bo oszukiwał to już jego sprawa. Jak się z nim spotkam na klasyku Habdzińskim, lub pętli Góra Kalwaria to i tak go urwę.
2. Nie - czytaj pkt 1
3. Raczej coś innego - złapany zostaje zdysfalikowany i musi natychmiast zejść z trasy. Jednak często zdażają się dziwne sytuacje, np. wyprzedza cię typ (robi to ostatkiem sił na HRmax-ie) i jak tylko jest przed tobą to hamuje i jedzie 2 metry przed tobą, a ty chciał nie chciał zostajesz drafterem :D Paru takim już pocisnąłem łaciną ;)
Never give up
GrudiLee

Postprzez Ariel » 03-02-2015, 21:47

GrudiLee napisał(a):1. Jak się z nim spotkam na klasyku Habdzińskim, lub pętli Góra Kalwaria to i tak go urwę.

hehe to mnie tam pewno nie raz urwałeś :P

1. Nie - tak jak wspomniał ktoś wcześniej walczę sam ze sobą i staram się być uczciwy wobec siebie i innych, dla mnie ważny jest mój czas a nie innych chociaż jeśli ktoś walczy o pudło to na pewno ma odmienne zdanie bo tam już się to liczy...
2. Nie
3. Tak i Nie, jeśli ktoś to robi specjalnie i z pełną świadomością to tak ale jak już ktoś napisał, może Cię najechać sędzia akurat w jakiejś głupie sytuacji - jak by sędziowie faktycznie pilnowali tego porządnie to można by publikować np listy osób z recydywą na trasie :)
Ariel

Postprzez arthuroo » 03-02-2015, 23:37

A wiecie, że w Bahrajnie wprowadzono 20m strefę draftingu i zostało to bardzo pozytywnie odebrane przez pro.
odp. na pytania - 3xnie,
bardziej należy się przyjrzeć organizatorom, wymyślają krótkie pętle, puszczają w pływaniu wszystkich naraz, itd. i potem niektórym odbija draftowa szajba.
(* ) nigdy nie draftowałem i draftować nie będę.

Do Kuby (org w Bydgoszczy) - poradzisz sobie bez problemu z draftingiem - Brda jest wąska, ze względu na bezpieczeństwo w wodzie puszczaj po 50-75 osób co 10 min - wystarczą inne kolory czepków.
arthuroo

Postprzez koparka » 04-02-2015, 09:23

1.nie
2.nie
3.nie - wystarczy stanowczość przy sędziowaniu ( dyskwalifikacja ), dłuższe pętle, start falowy, ( jak będą listy org. z sali sądowej nie wyjdzie )
debiut : olimpijka 2.09.28. Szczecin 1995r.
koparka

Postprzez michallos » 04-02-2015, 11:17

Problemem zdecydowanie sa tutaj organizatorzy. Ewidetnie widac, ze gdy trasa jest poprawnie zrobiona i nie ma przeludnienia na trasie to ludzie nie sa sklonni do draftingu. Oczywiscie sa osoby, ktore i tak draftuja, ale wbrew pozorom nie jest ich wielu.

Przyklad z zycia: Nieporet - miliard ludzi na krotkiej petli i bylem tak na to wkurzony, ze po kilkunastu kilometrach przestalem walczyc, zeby nie draftowac tylko jechalem swoje. Jak wjechala we mnie grupa to jechalem po prostu z boku, ale wedlug zasad draftowalem.
Przechlewo - nie bylo masy ludzi i naprawde nie widzialem tam draftingu nawet w czolowce. Jechalo sie swietnie i nie denerwowalem sie, ze zza plecow wyjedzie mi skuter i da kare.
Rekordy:
1/4 IM - 2:12:09 (Nieporęt 2015)
1/2 IM - 4:58 (Malbork2015)
michallos

Postprzez mariooshek » 04-02-2015, 11:39

tak
nie
nie - więcej sędziów na trasie i nieuchronność kary powinna rozwiązać problem.
http://enduhub.com/pl/mariooshek
2015 półmaraton 1:37:24
2013 maraton 3:51:34
2017 1/4IM 02:26:30 Poznań
2017 1/2IM 5:37:17 Chodzież
mariooshek

Postprzez Kik_81 » 04-02-2015, 14:32

Ja dopiero wystartuję w pierwszych zawodach ale:
1) TAK
2) NIE
3) NIE - wpisowe i przygotowania są tak kosztowne że wykluczenie z zawodow i DSQ to wystarczajaca kara
Kik_81

Postprzez Kubala » 04-02-2015, 15:04

1. Tak
2. Nie
3. Nie
Kubala

Postprzez garenge » 04-02-2015, 15:06

1. Jest problemem, również problemem jest dla mnie sędziowanie, gdzie zostałem wyprzedzony, po czym zawodnik zwolnił przede mną i byłe zmuszony zwolnić, bo sędzia już się na mnie darł jako bym świadomie draftował.
2. Nie, płacimy, są sędziowie, więc wymagamy, aby pilnowano, żeby pociągów nie było...
3. Oczywiście
garenge

Postprzez hadwao » 04-02-2015, 15:26

Swoją drogą odnośnie draftignu to sobie po cichu myślę, że może niedługo na trasach pojawią się drony. Brzmi to śmiesznie, ale drony są obecnie bardzo tanie i coraz powszechniejsze. Poza tym mają wiele zalet:
- są ciche, więc zawodnicy nawet w większości nie wiedzieliby kiedy są filmowani - sędziego łatwiej zauważyć
- dron mógłby dłużej przyjrzeć się sytuacji - nie byłoby więc dyskusji "ja tylko chwilę jechałem bo kolega zwolnił" itp.
- no i w razie wątpliwości zawsze jest piękny zapis wideo.

To wszystko ładnie okrasiłbym "kółkiem chwały" - sędziowie po prostu w t2 wyłapywaliby tych co draftowali i wysyłali na karne kółko w miejscu gdzie jest najwięcej kibiców ;-) Myślę, że to rozwiązałoby problem draftingu. Oczywiście kwestia tras/formuły startu też jest ważna, bo to prawda, że drafting bierze się często też z trudności pojechania uczciwie na niektórych zawodach.
hadwao

Postprzez GrudiLee » 04-02-2015, 19:08

hadwao napisał(a):Swoją drogą odnośnie draftignu to sobie po cichu myślę, że może niedługo na trasach pojawią się drony. Brzmi to śmiesznie, ale drony są obecnie bardzo tanie i coraz powszechniejsze. Poza tym mają wiele zalet:
- są ciche, więc zawodnicy nawet w większości nie wiedzieliby kiedy są filmowani - sędziego łatwiej zauważyć
- dron mógłby dłużej przyjrzeć się sytuacji - nie byłoby więc dyskusji "ja tylko chwilę jechałem bo kolega zwolnił" itp.
- no i w razie wątpliwości zawsze jest piękny zapis wideo.

To wszystko ładnie okrasiłbym "kółkiem chwały" - sędziowie po prostu w t2 wyłapywaliby tych co draftowali i wysyłali na karne kółko w miejscu gdzie jest najwięcej kibiców ;-) Myślę, że to rozwiązałoby problem draftingu. Oczywiście kwestia tras/formuły startu też jest ważna, bo to prawda, że drafting bierze się często też z trudności pojechania uczciwie na niektórych zawodach.

dobre !! i pomidorami zgniłymi obrzucać :D ;)
Never give up
GrudiLee

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Strefa dla początkujacych