kalendarz triathlon

[21.06.2014] Triathlon Karkonoski "Karkonoszman"

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2014.

Re: [21.06.2014] Triathlon Karkonoski "Karkonoszman"

Postprzez leniwy_zapal » 24-06-2014, 08:28

visentin napisał(a):Jeszcze raz, łatwo krytykować, organizować coś podobnego... inna sprawa.

A z jakiego punktu widzenia na tym forum mamy oceniać? Byliśmy w Karkonoszach zawodnikami i to jest nasz punkt widzenia. Różni się tylko, co dla kogo było ważne, a co mało istotne. Triathlon nie jest jakimś novum w Polsce, więc od organizatorów oczekuje się jakiegoś standardu, nie wystarczy, żeby zawody odbyły się na zasadzie (jak to znajomy określił) "macie trasę i się bawcie".

visentin napisał(a):* Pływania: nie zmieniałbym dystans. Ten triathlon jest większy niż zwylke 1/2 IM pod wielu punktów widzenia, a ponieważ woda jest płaska, czemu nie zwiększyć go proporcjonalnie... Jezioro jest bardzo malowniczne, czemu nie pływać go na całej swojej długości tak jak było.

Możemy pływać i 7km albo i 10km. Naprawdę to nie ma żadnego znaczenia, jeśli tylko dystans zostanie zapowiedziany w dniu zapisów i przyzwoicie odmierzony w dniu zawodów. Dla wielu z uczestników różnica 600 czy 800m nie miała znaczenia, ale dla niektórych mogła mieć. Trudność zawodów nie powinna polegać na chaosie i nieprzewidywalności. Nawet rajdy przygodowe, gdzie z założenia nie da się podać dokładnego dystansu, jaki pokonają drużyny, mają szacowane długości optymalnych tras, tak aby każdy miał szansę się odpowiednio przygotować.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to równie dobrze mogliśmy mieć dodatkowe 40km na rowerze albo 8km na biegu. Przecież liczy się atmosfera.
leniwy_zapal

Postprzez krasus » 24-06-2014, 09:09

Zależy od nastawienia. Każdy ma inny punkt widzenia i własne odczucia.
Dostrzegam minusy (brak mety, słaba strona WWW i mapki, możliwe do poprawienia oznaczenia trasy (choć sam problemów nie miałem) itd) ale cholernie mi się podobało i, zacytuję sam siebie z bloga, "gdybym mógł wystartować tylko w jednej imprezie triathlonowej w roku, byłby to KarkonoszMan. Amen."

Całość a blogu:) http://www.biecdalej.pl/2014/06/ten-z-p ... -2014.html
--
Pozdr,
Krasus
http://www.Biecdalej.pl
http://www.Facebook.com/BiecDalej
10k-37:02; 21,1k-1:23; 42,2k-2:59; 1/4IM 2:14; 1/2IM 4:44
krasus

Postprzez Dark44 » 24-06-2014, 09:22

Najzabawniejsze jest to, że org powinien zdjąć po pływaniu już 10 zawodników, którzy przekroczyli 1h - bo w regulaminie jest jasno napisane: limit pływania wynosi 60 min.
Podobnie org powinien postąpić z następną dziesiątka zawodników, którzy nie zmieścili się w limicie 8h. Już abstarhuję od sześciu z końcowej listy, którzy, albo nie zostali sklasyfikowani, albo nie ukończyli.

Wprowadzając limity i nie dbając o dystans (długość) pływania org naraża oszukuje zawodników. Jeśłi ktoś skalkulował, że zmiści się w 8h, a org potrzymał go w jeziorze 20 minut dłużej, to można się "załamać" w T1.
Ciekawe, czy kogoś nie sklasyfikowali, bo przekroczył 8 h. To byłby szczyt hipokryzji.

I te 500 zł wpisowego..., kogo na to stać?
Dark44

Postprzez rybadigital » 24-06-2014, 09:54

Organizator z całą surowością zdejmował ( zabierał numery) osobom przekraczającym limit 8h ( ten był przy Domu Śląskim) więc nie pisz czy to najzabawniejsze czy nie , bo to właśnie ta końcówka listy to są te osoby , które się nie zmieściły w limitach .Sam podczas pływania z przerażeniem spojrzałem na zegarek przy dopływaniu do pomostu , a tam zbliżała się 59 minuta , wtedy jeszcze nie wiedziałem ,że się tak daleko napływałem.Po wyjściu z wody o niczym innym nie myślałem tylko jak tu się sczytać i gdzie mata , bo nie uśmiechało mi się zakończenie tej pięknej i wyjątkowej imprezy już w tym pięknym i wyjątkowym miejscu .Chcialem poczuć piękno i wyjątkowość dłużej i to mi się udało. I tyle.
rybadigital

Postprzez krasus » 24-06-2014, 10:35

rybadigital napisał(a):nie uśmiechało mi się zakończenie tej pięknej i wyjątkowej imprezy już w tym pięknym i wyjątkowym miejscu .Chcialem poczuć piękno i wyjątkowość dłużej i to mi się udało. I tyle.

Pięknie powiedziane! Bo postrzeganie zawsze zależy od oczekiwań. Ja chciałem gór, przygody, frajdy i upodlenia się fizycznego - dostałem wszystko w idealnych proporcjach i jest mi z tym dobrze. Od dużych imprez „cyklowych” oczekuję zaś dobrze przygotowanych tras i doskonałej organizacji (PozTri rulez!).
--
Pozdr,
Krasus
krasus

Re: Odp: [21.06.2014] Triathlon Karkonoski "Karkonoszman"

Postprzez foka » 24-06-2014, 10:55

wernix napisał(a):Hej,

Na wstępie chciałbym podziękować organizatorom za tą imprezę. Mimo niedociągnięć wierzę, że organizator dał z siebie wszystko. Fajnie było wystartować w tak doborowym towarzystwie i spróbować swoich sił w "najekstremalniejszym" triathlonie w PL.

Niestety muszę zgodzić się z przedmówcami, organizacyjnie jest wiele do poprawy. I nie piszę tego, żeby wylewać "żale" na organizatorów ale dla feedback'u po to, żeby kolejna edycja była najlepsza.

Dla mnie najprzykrzejszym momentem był brak mety. Wbiegam, albo raczej wczołguje się :-), szukam gdzie, widzę samochód z chorągiewką i dwie osoby. Zero atmosfery, szybkie wręczenie medalu, wody i pakunku z R2. Uściski z suportem po czym słyszę... żebym na koniec przeszedł jeszcze koło czujnika i wyłączył czas. Nie żeby ta minuta, więcej lub mniej miała jakieś znaczenie ale mimo wszystko niewielkim wysiłkiem można było to ogarnąć, by meta była metą.

Co do pływania fajnie byłoby ustalić ile w końcu było. Mój Ambit2 pokazał 2400, MKON na Akademiitriathlonu napisał, że jego Garmin pokazał 2600. Ponieważ byłem z 10 minut za nim to niby powinienem przepłynąć więcej. Myślę też, że najbardziej to pływanie się odbiło na tych co im zabrakło minut do zmieszczenia się w limitach czasowych.

Zakończenia nie było. Wspólne zdjęcie robione na szybko, nie wiadomo czy wszyscy wyszli z Śląskiego czy nie. Dla porównania zobaczyłem wczoraj relację z FB z Swissmana, gdzie na zdjęciu końcowym wszyscy finiszerzy stoją w pięknych białych koszulkach w otoczeniu górali z trąbami (jakkolwiek się one nazywają :-)) Nie mówiąc o tym, że na bieżąco na FB byli wymieniani z imienia i nazwiska finiszerzy. Na biegu Granią Tatr (gdzie robiłem za wolontariusza) finiszerzy byli anonsowani wbiegając na metę. Myślę, że to przy takiej imprezie byłoby dobrym benchmarkiem.

Pakiet startowy poszedł w ilość a nie jakość. Zamiast kolejnej nienajpiękniejszej technicznej koszulki, przaśnego medalu i brzydkiego worka (to moje subiektywne odczucia) wystarczyłby jeden wysokiej jakości gadżet np. wspomniana kiedyś kamizelka finiszera lub też bardzo dobra bawełniana koszulka, z pięknym wysokiej jakości nadrukiem :-)

Kwestię draftingu najlepiej obrazuje to zdjęcie: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

A na koniec moja refleksja, że chyba to nie było takie ekstremalne jak się wydawało :-) Pływanie bardzo przyjemne, myślę, że bardziej ekstremalnie by było jakby start był o świcie np. o godzinie 5 rano. Trasę rowerową pokonałem na kilkudziesięcioletnim Peugeocie. Bieg poza tym 5 kilometrowym podejściem do Samotni ogólnie był dość łatwy, spodziewałem się czegoś trudniejszego. Nie mówiąc o tym, że pokonałem ją z kontuzjowanym mięśniem w łydce :-) Nie taki diabeł straszny... :-)

Przypomnę też o wyzwaniu MKON'a z FB - ci co deklarowali niech robią przelew na BiegiemNaPomoc. Sam za chwilę robię :-)

Jeszcze raz wielkie dzięki. Wielkie brawa dla wszystkich startujących!

Pozdrawiam,

Marcin

to na zdjęciu to nie są zawodnicy z imprezy .

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Dark44 » 24-06-2014, 11:00

rybadigital napisał(a):Organizator z całą surowością zdejmował ( zabierał numery) osobom przekraczającym limit 8h ( ten był przy Domu Śląskim) więc nie pisz czy to najzabawniejsze czy nie , bo to właśnie ta końcówka listy to są te osoby , które się nie zmieściły w limitach .Sam podczas pływania z przerażeniem spojrzałem na zegarek przy dopływaniu do pomostu , a tam zbliżała się 59 minuta , wtedy jeszcze nie wiedziałem ,że się tak daleko napływałem.Po wyjściu z wody o niczym innym nie myślałem tylko jak tu się sczytać i gdzie mata , bo nie uśmiechało mi się zakończenie tej pięknej i wyjątkowej imprezy już w tym pięknym i wyjątkowym miejscu .Chcialem poczuć piękno i wyjątkowość dłużej i to mi się udało. I tyle.

ciekawe, czy Twoja percepcja tej imprezy byłaby równie pozytywna, jak kazali by Ci oddać nr startowy...? Pewnie ok. 1000 zł w plecy? Co? Bo i noclegi, i towarzystwo trzeba opłacić, i benzynka...już nie mówię o czasie...
Dark44

Re: Odp: [21.06.2014] Triathlon Karkonoski

Postprzez wernix » 24-06-2014, 13:35

foka napisał(a):to na zdjęciu to nie są zawodnicy z imprezy .

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Ufff... no to super :-) Ja osobiście nie widziałem rażącego draftingu, noo, może taki delikatny ale był raczej bez znaczenia :-)
wernix

Postprzez rybadigital » 24-06-2014, 14:41

[quote="Dark44
ciekawe, czy Twoja percepcja tej imprezy byłaby równie pozytywna, jak kazali by Ci oddać nr startowy...? Pewnie ok. 1000 zł w plecy? Co? Bo i noclegi, i towarzystwo trzeba opłacić, i benzynka...już nie mówię o czasie...[/quote]

pewnie byłaby inna , nie wiem udało mi się , zagrozenia już póżniej nie było ,o pieniądzach w plecy nie pomyślałem aż do tej pory. Twoja " percepcja" zmieniła się na negatywną w momencie ogłoszenia wpisowego , ja to rozumiem , zaoszczędziłeś ... na towarzystwie już nie mówiąc o czasie.
rybadigital

Postprzez krasus » 24-06-2014, 15:03

Wpisowe byłoby ostatnią rzeczą, o jakiej bym pomyślał nie kończąc jakichś zawodów (bez względu na przyczynę)...
--
Pozdr,
Krasus
krasus

Postprzez Dark44 » 24-06-2014, 15:06

krasus napisał(a):Wpisowe byłoby ostatnią rzeczą, o jakiej bym pomyślał nie kończąc jakichś zawodów (bez względu na przyczynę)...

kto bogatemu zabroni...nie mysleć:-)
Dark44

Postprzez krasus » 24-06-2014, 16:49

Nie wydaje mi się, by chodziło tu o zasobność portfela.

Ale po to, że startuję dla emocji, satysfakcji i dumy z ukończenia. Prędzej pomyślałbym "Jeeeeeezusicku, wszyscy znajomi i czytelnicy na mnie liczą, a ja dałem dupy!" niż o pieniądzach.
--
Pozdr,
Krasus
krasus

Postprzez grzesiek » 24-06-2014, 17:20

Byłem to i się wypowiem.
PLUSY
- baza zawodów i strefa T1 :);
- super trasa ( nie mam na mysli znakowań trasy kolarskiej i biegowej);
- fajny pakiet startowy ( aczkolwiek nigdy nie jest to dla mnie najważniejsze);
- klimat imprezy (jednak).
MINUSY
-termin (długi weekend)- to sie okazało juz na miejscu;
- niejasne zasady co do funkcjonowania suportu i w związku z tym - mam nadzieje ze dlatego - przeginanie niektórych z pomocą ;);
- znakowanie trasy rowerowej: zdecydowanie do poprawy;
- większa ilość wolontariuszy na trasie rowerowej(proponuje na przyszłość postarać się o wsparcie ...np.jednostek OSP);
- brak bufetu przy szlabanie na Przełęcz Karkonoska;
- coś metopodobnego na Śnieżce ;)
- brak roadbooka dla suportu;
- dystans pływania: podpisuje się pod tym co napisał Zapał.
A reszta ...nieważna: ;)
I tak na marginesie. Myślę o ponownym, aczkolwiek z lepszym skutkiem, upodleniu sie w przyszłym roku. Tak wiec myślę, że organizatorom nie zabraknie zapału poprawią co trzeba i będzie elegancko :)
grzesiek

Postprzez bartolini » 24-06-2014, 17:43

grzesiek napisał(a):- większa ilość wolontariuszy na trasie rowerowej(proponuje na przyszłość postarać się o wsparcie ...np.jednostek OSP);

A czemu akurat strażacy a nie na przykład informatycy, weterynarze lub meteorolodzy?
Zresztą problem z liczbą wolontariuszy można rozwiązać na kilka sposobów:
- każdy triathlonista, który kandydował i nie dostał się do Europarlamentu, skoro ma więcej nieplanowanego wolnego, to powinien być wolontariuszem na 10 zawodach w sezonie. Jeśli akurat jest prezesem związku, to liczba mnoży się razy dwa.
- każdy triathlonista, który nie kandydował do Europarlamentu, jeśli startuje w trzech zawodach w sezonie to na trzy inne powinien przyjechać jako wolontariusz. Ewentualnie przywieźć jednego wolontariusza ze sobą. Można umawiać się dwójkami i razem jeździć na zawody, raz startuje jeden a drugi zabezpiecza trasę, następnym razem się zamieniają.
;-)
bartolini

Postprzez boshka » 25-06-2014, 08:54

To ja chyba jakaś dziwna jestem...

Owszem, może i były jakieś niedociągnięcia (byłam świadkiem kuriozalnej awantury jednej pani z supportu, że skandal, że zupa w Domu Śląskim niedobra i za mało...), ale mi w pamięci pozostanie przede wszystkim piękno tej imprezy. Walka z sobą, wysiłek, strach na zjazdach i koncentracja na zakrętach oraz radość i satysfakcja na mecie. I ta atmosfera, w której na plan dalszy schodzi cena roweru na którym jedziemy i kształt kasku, a liczy wspólna pasja i - nazwijmy to po imieniu - ześwirowanie :)

I standardowo moja wrzutka na bloga z relacją :) http://run-bo.blogspot.com/2014/06/triathlon-karkonoski-jestem-wojowniczka.html
boshka

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2014